آموزش استفاده از نرم افزار GPX viever

این نرم‌افزار یکی از بهترین نرم‌افزارهایی است که هر سه شرط یک نرم‌افزار مسیریاب خوب را داراست. (قابلیت استفاده آفلاین، رابط کاربری عالی و رایگان) .

برای دریافت نرم‌افزار بر روی عکس زیر کلیک کنید:


دانلود نرم افزار GPX viever

نکته
این نرم افزار در سیستم عامل های اندروید بصورت رایگان قابل استفاده می باشد که در سیستم عامل ios دارای هزینه 1 دلاری می باشد .
نرم افزار پیشنهادی ما برای گوشی های آیفون نرم افزار BERGFEX می باشد که کارکردی مشابه GPX دارا می باشد . لینک نرم افزار در اپ استور :
https://itunes.apple.com/us/app/bergfex-tours-gps-tracking/id912776148?mt=8

پس از نصب این نرم‌افزار بر روی تلفن همراه‌اندرویدی خود، کافیست که فایل مسیر خود را به نحوی پیدا کنید. برای آشنایی با فایل مسیر‌ها و روش‌های دستیابی به آن ها اینجا کلیک کنید.

برای آموزش نحوه استفاده از نرم افزار GPX Viewer  با ما همراه باشید…

حالا که فایل مسیر را هم پیدا کرده و بر روی گوشی خود ریختید کاری نمانده است جز دانلود عکس‌های هوایی و یا نقشه‌های مسیر. ابتدا به اینترنت (ترجیحا پرسرعت) وصل شده و سپس نرم‌افزار GPX Viewer را باز کنید.

بر روی منوی آیکون بالا سمت راست صفحه کلیک کنید تا صفحه امکانات باز شود.

  1. می‌توانید آدرس فایل مسیری که تهیه کردید را بدهید تا بر روی نقشه باز شود.
  2. اطلاعات کلی مسیر را به شما می‌دهد. سرعت، گراف تغییر ارتفاع و توضیحات
  3. امکان تغییر بین حالت نمایش نقشه‌ای و یا تصاویر ماهواره ‌ای و حقیقی
  4. فعال کردن و غیر فعال نمودن نمایش way point ها
  5. فعال کردن و غیر فعال نمودن قفل شدن صفحه بر روی مکان فعلی شما

نمونه فایل مسیر بازدشده توسط نرم افزار :

به خاطر داشته باشید که نرم افزار تنها مسیر‌هایی که شما یکبار آن‌ها را با درجه بزرگنمایی‌های مختلف نگاه کرده‌اید (هنگامی که به اینترنت متصل هستید) را ذخیره می‌کند. پس حالا که دسترسی به اینترنت دارید به طور کامل یکبار مسیر و حتی اطراف آن را با بزرگنمایی های مختلف از روی نقشه طی کنید تا تصاویر آن برای استفاده آفلاین در حافظه دستگاه شما ذخیره شوند.

در روز حرکت هم کافیست که GPS گوشی خود را روشن کرده و منتظر بمانید تا ماهواره‌ها مکان شما را تشخیص دهند و بر روی شما قفل کنند. آنگاه می‌توانید موقعیت خود را به طور کامل بر روی نقشه و مسیر بررسی نمایید. البته فراموش نکنید که روشن بودن دائم GPS  باتری زیادی مصرف می‌کند. پس سعی کنید میزان شارژ مسیر خود را مدیریت کنید و یا در مسیرهای طولانی‌تر از شارژرهای همراه (power bank) استفاده کنید.

چنانچه خودتان قصد تهیه و ضبط یک فایل مسیر را دارید ، بایستی از نرم افزار wikiloc استفاده کنید.